foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 26 Styczeń 2020    |    Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0404284
Dziś
Wszystkie
234
404284

Twój numer IP: 3.227.2.246
2020-01-26 22:04

„WSZYSTKO GRA”

W niedzielę (12 stycznia 2020r.), podczas 28  finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na placu Łuczkowskiego w Chełmie, zespół „Wszystko gra”, w którego składzie znalazły się nasze uczennice: Ola, i Roksana z klasy 5b, Ania i Noemi z klasy 6a, wykonał premierową piosenkę pt. „Wszyscy jesteśmy potrzebni”. Utwór powstał podczas muzycznych warsztatów z panią Izą Kowalewską, zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Płyta „Wszyscy jesteśmy potrzebni” zespołu „Wszystko gra” jest dostępna w MDK.  Dochód z płyty przeznaczony będzie na kontynuację działań i rozwój artystyczny członków zespołu.

Przygotowała p. Ewa Tworek

PODSUMOWANIE WYNIKÓW NAUCZANIA ZA I SEMESTR

10 stycznia 2020r. odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski podsumowujący wyniki nauczania w I semestrze. W pierwszej części posumowano wyniki nauczania oraz frekwencję w klasa I-III szkoły podstawowej, a w drugiej klasy IV-VIII. Apel poprowadzili Kacper Guz oraz Ania Walczuk. Uczniowie ze średnią powyżej 4,75 i wzorowym zachowaniem oraz uczniowie ze 100% frekwencją otrzymali dyplomy oraz gratulacje z rąk pana dyrektora Adama Marszaluka. Medale oraz puchary otrzymali również uczniowie, którzy stanęli na podium w turniejach zapaśniczych. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

Agnieszka Suszczyk

 

Prezentacja 1

Prezentacja 2

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

9 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa z podziałem na grupę młodszych i starszych uczniów. Bal przebierańców dla najmłodszych zaczął się o godzinie 11.00. Dzieci przebrane były w różnorodne kostiumy: policjantów, wróżki, księżniczki, Baby Jagi, Elzy, smoki, Spider-Man-y i inne.
O godzinie 12.30 młodsze dzieci pożegnały szkołę, a bal zaczęli starsi. Ci uczniowie bawili się tańcząc taniec połamaniec, limbo, kaczuszki, kręcąc hula-hop oraz w inne wspólne zabawy. Jak zawsze była również belgijka, która stała się ulubionym tańcem naszych uczniów.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE  - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

8 stycznia 2020 r. gościli  w naszej szkole:  aspirant sztabowy Dariusz Jaszcz–  dzielnicowy na terenie gminy Ruda – Huta oraz aspirant sztabowy Jacek Nowosad. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, a uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pan Dariusz Jaszcz przypomniał, w jaki sposób należy zachować bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych i  zabaw na  śniegu. Uświadomił dzieciom i młodzieży, że mają obowiązek pomocy osobie, która uległa jakiemuś wypadkowi. Ostrzegł uczniów przed zabawami, które mogą doprowadzić do wypadku czy utraty zdrowia, a nawet życia. Podkreślił, że należy uprawiać sporty zimowe w miejscach do tego przeznaczonych i bezpiecznych, ale nigdy w pobliżu drogi publicznej czy miejscach, gdzie odbywa się ruch pieszych, a także na zbiornikach wodnych -  jeziorach, czy stawach. Pan policjant zachęcił uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z uroków zimy, jednak w sposób odpowiedzialny oraz z zachowaniem zdrowego rozsądku. Przywołał przepisy prawne i konsekwencje, jakie mogą grozić osobie, która ich nie przestrzega.
Druga część spotkania  poprowadził pan Jacek Nowosad i dotyczyła zagrożeń dotyczących korzystania z Internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych. Policjant przestrzegł uczniów przed grożącymi im konsekwencjami prawnymi, jeśli będą na Facebooku kogoś obrażać, wyzywać, zamieszczać wpisy pełne nienawiści, znieważać, zniesławiać. Dodał, że należy dobrze zastanowić się nad tym, co zamieszczamy w sieci. Poinformował wszystkim, że każdy przejaw demoralizacji zgłoszony na policję, skutkuje powiadomieniem sądu rodzinnego. Uczniowie w skupieniu wysłuchali policjantów.
Na zakończenie uczniowie otrzymali życzenia zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.

Opracowanie Katarzyna Lipiak

PODSUMOWANIE PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ NA ZEBRANIU Z RODZICAMI

7 stycznia 2020 r. odbyło się w naszej szkole zebranie z rodzicami uczniów podsumowujące pracę dydaktyczno - wychowawczą za I semestr roku szkolnego 2019/2020. Przewodniczący samorządu szkolnego Kacper Guz w prezentacji  multimedialnej przedstawił wyniki nauczania i zachowania uczniów za  I semestr. Następnie wicedyrektor Dorota Sawicka przedstawiła osiągnięcia i sukcesy uczniów oraz szkoły. Zapoznała rodziców z najważniejszymi wydarzeniami z życia szkoły, dotyczącymi pracy uczniów oraz nauczycieli wynikających z realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego i kalendarza roku szkolnego. Pedagog Katarzyna Lipiak w ramach pedagogizacji poprowadziła prelekcje dla rodziców na temat: „Efektywna pomoc uczniom w nauce”. Kolejnym punktem zebrania było przedstawienie przez panią Agnieszkę Walczuk sprawozdania z działalności Rady Rodziców za I semestr. Na zakończenie wystąpił dyrektor Adam Marszaluk, podsumowując spotkanie. Po zebraniu ogólnym rodzice udali się na zebrania z wychowawcami poszczególnych klas.
Wszystkich rodziców, a zwłaszcza tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy i zachęcamy do indywidualnych konsultacji z nauczycielami w ostatni poniedziałek miesiąca w godzinach 15.00 – 16.00. Zapraszamy.

Opracowanie Katarzyna Lipiak

JEŻE Z NIEPOTRZEBNYCH  KSIĄŻEK

Mieszkająca w RPA artystka Keri Muller odzyskuje ze składowisk makulatury stare książki przeznaczone na recykling i daje im jeszcze jedną szansę na opowiedzenie historii, tym razem za pomocą formy, a nie treści. Niepotrzebne książki wykorzystali również uczniowie na zajęciach świetlicowych. Przez kilkanaście godzin tworzyli małe i duże jeże. Można je postawić na biurko lub regał jako dekorację.

Opracowała: Bożena Zielińska

MIKOŁAJKOWE WIZYTY W DOMACH DZIECKA

„Nigdy nie poznamy całego dobra,
 jakie może dać zwykły uśmiech.”
Matka Teresa z Kalkuty


11 grudnia 2019 r. delegacja uczniów pod opieką p. dyr. Doroty Sawickiej, p. Agnieszki Lewak oraz p. Katarzyny Lipiak złożyła przedświąteczne wizyty w Domu Małego Dziecka oraz Chełmskim Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie w Chełmie. Podopieczni otrzymali prezenty świąteczne, po czym spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. Dzieci podziękowały za naszą wizytę uśmiechem. Przedświąteczną wizytę złożyliśmy również 12 grudnia 2019 r. w Domu Dziecka w Siedliszczu pod opieką p. dyr. Doroty Sawickiej, p. Agnieszki Walczuk oraz p. Agnieszki Tulikowskiej -Sawickiej. Podczas wizyty uczestniczyliśmy we wspólnej wieczerzy wigilijnej. Dzięki funduszom oraz zbiórce artykułów rzeczowych podczas akcji charytatywnych Szkolnego Koła Caritas zorganizowano paczki świąteczne dla potrzebujących. Do akcji włączyła się również rodzina pana Ricardo Victora Kamieńskiego z Argentyny. Dziękujemy za gościnność dyrekcji, wychowawców i wychowanków oraz radość i uśmiechy na twarzach podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za wrażliwość serca i ofiarność na rzecz dzieci pokrzywdzonych przez los. Dzięki naszej pomocy mogliśmy chociaż na chwilę zmienić rzeczywistość wychowanków Domów Dziecka.

opiekun SKC - Agnieszka Lewak

JASEŁKA

20 grudnia w godzinach przedpołudniowych uczniowie klas VIII wraz ze szkolnym chórem przybliżyli nam tajemnicę Bożego Narodzenia. Uczniowie uświadomili wszystkim zebranym, że postacie występujące w księgach Starego Testamentu swoim życiem i czynami zapowiadali narodzenie Mesjasza. Królowie, prorocy i kapłani oczekiwali przez całe swoje życie, tego dnia, który wypełnił się wraz z przyjściem Jezusa w ubogiej grocie. Aktorzy wprowadzili nas w atmosferę zbliżających się Świąt i pobudzili do odkrywania w każdej chwili swojego życia obecność Mesjasza.

JASEŁKA

"Nad światem cicha noc" - tymi słowami 19 grudnia 2019 roku rozpoczęło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z oddziału 0A i 0B. W jego przygotowaniu pomagały dzieciom wychowawczynie oraz rodzice. Zgodnie z tradycją byli Trzej Królowie, Maryja, Józef, pastuszkowie, gwiazdki i anioły. Małym aktorom należą się pochwały za pokonoanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje, stroje przygotowane przez rodziców, jak i róznież życzenia przekazane przez panią dyrektor Dorotę Sawicką pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pełną ciepła, radości i bliskości. Wesołych Świąt!

Wiesława Suprun, Małgorzata Rękas

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2019

Stroiki i kartki  bożonarodzeniowe wykonane z naturalnych materiałów pod kierunkiem p. Ewy Tworek przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie były wystawione na  Kiermaszu Bożonarodzeniowym dnia 12 grudnia 2019r. organizowanym przez Gok Ruda-Huta. Wystawa umożliwiła uczniom prezentację dokonań twórczych. Uczestnicy chętnie przyglądali się zgromadzonym ozdobom, słuchając polskich kolęd. Dziękujemy Oli i Natalii, uczennicom z klasy 6a za opiekę nad pracami w trakcie trwania kiermaszu.

Przygotowała Ewa Tworek

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie