foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 28 Maj 2020    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0485686
Dziś
Wszystkie
31
485686

Twój numer IP: 34.232.62.209
2020-05-28 03:22

MOJA MAMA

Przedszkolaki z oddziału 0b pamiętały o Dniu  Mamy. Z tej okazji nauczyły się śpiewać piosenkę i wykonały  portrety swoich mam. Wszystkim Mamo życzymy dużo zdrowia i uśmiechu ma twarzy.

OWOCE W SZKOLE

DZIEŃ MATKI

Uczniowie 6b pamiętają o święcie swoich mam Szóstoklasiści wykonywali w domach swoje laurki na Dzień Matki. Jedną z najpiękniejszych prac jest ta wykonana przez Kornelię Złotko. Gratulujemy zdolności!

PAMIĘTAMY O ZDROWYM ODŻYWIANIU

Uczniowie klasy 6b pochwali się też swoimi osiągnięciami w kuchni. Przygotowywali wiosenne  posiłki na drugie śniadanie tak, by w czasie przerw w nauce zdalnej dbać o zdrowie. Zdjęcia swoich potraw przesłali: Maciej Zelent, Michał Woźniak, Sebastian Mazurek, Igor Wnętrzak, Dawid Rudy,  Krystian Walczuk, Kornelia Złotko, Przemysław Kulbicki, Nikola Guzewska, Dawid Hawryluk, Bartosz Doliński, Martyna Fas, Oliwier Branicki, Sandra Szakuła, Aleksandra Werema. Niestety tylko jeden uczeń zdobył się na odwagę sfotografowania razem ze swoim dziełem. Gratulujemy i smacznego!

ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony został ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w rocznicę urodzin Antona Janša (ur. 20 maja 1734) słoweńskiego pszczelarza, a zarazem prekursora nowoczesnego pszczelarstwa.  Światowy Dzień Pszczół jest doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia pszczół dla środowiska naturalnego, rolnictwa i człowieka. Pszczoły miodne zbierając nektar i pyłek kwiatów, który jest ich pożywieniem, jednocześnie zapylają rośliny owadopylne. Prowadzone przez pszczoły zapylanie roślin jest jednym z najważniejszych czynników plonotwórczych. Pszczoła miodna oprócz przyczyniania się do znacznego zwiększenia plonów rolników, wytwarza jednocześnie cenne produkty pszczele tj. miód, wosk, pierzgę, propolis, mleczko i jad pszczeli. O znaczeniu pszczół nikogo nie trzeba przekonywać, wystarczy zacytować zdanie przypisywane Albertowi Einsteinowi: „Kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia".
Film prezentujący powstawanie miodu, z podkreśleniem kluczowej działalności pszczół: http://www.scholaris.pl/resources/run/id/102327

PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ

Zdalne nauczanie trwa już ponad dwa miesiące. Przedszkolaki bardzo tęsknią za szkołą i swoimi przyjaciółmi. Brakuje im wspólnych zabaw i rozmów. Mimo tego, wytrwale pracują w swoich domach. Pomysłowo wykonują prace artystyczne, starannie piszą litery. Dzięki systematycznej pracy z rodzicami, opanowały trudną umiejętność czytania. Posłuchajcie jak czytają.

Małgorzata Rękas

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3

Nagranie 4

Nagranie 5

Nagranie 6

KONKURS ONLINE „W krainie piosenki”

Uczennice: Laura Sobczuk z klasy 5b i Emilia Lewczuk z klasy 6a, wzięły udział w konkursie „W krainie piosenki” zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku dla solistów z klas 0 – VIII szkół podstawowych z całej Polski. Laura zaśpiewała piosenkę pt. ”Nie bój się chcieć” Pauliny Przybysz, a Emilka piosenkę pt. „Przed szansą” Dziewczynki otrzymały dyplomy za udział w konkursie. Serdecznie gratuluję! Dla mnie jesteście zwycięzcami!

Opracowanie: Ewa Tworek

100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II

18 maja 2020 roku świętujemy 100.lecie urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzone zostały zdalne, jubileuszowe katechezy, w których uczniowie przypomnieli sobie osobę naszego papieża, jego życie, działalność i niektóre myśli skierowane do dzieci i młodzieży. Chętni uczniowie z klasy IIa i IIIa wykonali prace przedstawiające świętego. Zapraszam do obejrzenia.

Agnieszka Walczuk

Prezentacja

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali"

W 100 ROCZNICĘ URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie zaśpiewała dla ŚWIĘTEGO PAPIEŻA „Barkę”. Wykonawcami pieśni są: Anna Walczuk, Emilka Lewczuk z klasy 6a, Wojtek Walczuk z klasy 3a i Anna Kozłowska z klasy 7.

Przygotowała Ewa Tworek

 

Nagranie 1

POCZTÓWKA DO NIEBA

Uczennice: Laura Sobczuk z klasy 5b i Emilia Lewczuk z klasy 6a wzięły udział w konkursie plastycznym na najciekawszą ,,Pocztówkę do Nieba'' adresowaną do św. Jana Pawła II i upamiętniającą stulecie Jego urodzin. Organizatorem konkursu jest Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie i tam też odbędzie się wystawa nagrodzonych prac.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie