foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2022    |    Imieniny: Fabian, Sebastian

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0789843
Dziś
Wszystkie
61
789843

Twój numer IP: 54.225.48.56
2022-01-20 06:18

DOKARMIANIE PTAKÓW

Dnia 11 stycznia, uczniowie klasy III a, w trosce o ptaki znajdujące się wokół szkoły, rozpoczęli dokarmianie ptaków. Kilkoro dzieci przyniosło ziarna zbóż, niektórzy słoninkę. Przyniesione ziarna nasypaliśmy do karmników, rozstawionych na parapetach przy klasach, a słoninkę powiesiliśmy na krzewie obok szkoły. Obserwujemy teraz przez okno z klasy jak ptaki zajadają się smakołykami. Wierzymy, że z naszą pomocą ptaki przetrwają te mroźne, zimowe dni.

Notatkę sporządził uczeń: Wojciech Sitarz

JASEŁKA NAJMŁODSZYCH POD KIERUNKIEM M. RĘKAS I B. GAŁUS

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Szkolne Koło Caritas zorganizowało konkurs na najpiękniejszą „Kartkę Bożonarodzeniową”. Celem konkursu było promowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie inwencji twórczej, pomysłowości oraz kreatywności dzieci i młodzieży. Kartki miały przedstawiać motywy bożonarodzeniowe, z naciskiem na katolickie. Kartki przekazane zostały na potrzeby Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Przy ocenianiu komisja brała pod uwagę poziom estetyczny i artystyczny wykonanej pracy, oryginalność oraz stopień nawiązania do tradycji. Konkurs cieszył się zainteresowaniem szczególnie u młodszych uczniów. Trudno było wybrać najpiękniejsze, gdyż wszystkie kartki zasługiwały na wyróżnienie.

Wyniki konkursu:
oddziały 0, klasy I- IV szkoły podstawowej
I miejsce: Zuzanna Niedźwiecka 0b, Martyna Hawryluk kl. 4a
II miejsce: Wojciech Sitarz kl. 3a, Maximilian Śliwiński kl. 4a, Kuba Hawryluk kl. 2b
III miejsce: Klara Dąbrowska 2b, Przemysław Mazurkiewicz kl. 2a, Anna Zawiślańska 0a, Kamil Piętal kl. 3b
Wyróżnienia: Partycja Kamińska kl. 3b, Mateusz Lewczuk kl. 3a, Zofia Koszuk kl. 2a, Wiktor Książek kl. 2a, Vanessa Śliwińska kl. 2b, Mikołaj Koszuk kl. 1a, Róża Walczuk 0b, Amelia Dec 0b, Hanna Biernacka 0b, Julia Mazurkiewicz 0b, Szymon Oziębło 0b

klasy V- VIII szkoły podstawowej
I miejsce: Julia Oziębło kl. 6
II miejsce: Bartłomiej Kamiński kl. 7
III miejsce: Dominika Zawiślańska kl. 8a
Wyróżnienia : Patrycja Zawiślańska kl. 5, Magdalena Stolarczyk kl. 5

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział oraz gratulujemy zwycięzcom.

Opiekun SKC: Agnieszka Lewak

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI  „RAZEM NA ŚWIĘTA”

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, zwłaszcza kiedy pomagamy osobom potrzebującym. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych” oraz uczy empatii i życzliwości. W tym roku szkolnym uczniowie, nauczyciele oraz rodzice Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie przyłączyli się do IV akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.  Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę żywności dla seniorów i potrzebujących, zbiórkę czapek, skarpet, szalików oraz wykonywało kartki świąteczne. Czas przedświąteczny umiliły występy dzieci ze szkoły i przedszkola, które przygotowały jasełka, wspólne śpiewanie kolęd oraz świąteczne życzenia. Na to miłe świętowanie w gronach klasowych rodzice wraz ze swoimi dziećmi przygotowali domowe potrawy i wypieki. Podjęte działania przyczyniły się budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. #RazemNaŚwięta.

Opiekun SCK - Agnieszka Lewak

AKCJA "WYżyw potrzebujących"

Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję zbierania produktów suchej żywności o długotrwałym terminie spożycia dla seniorów i potrzebujących. Żywność przekazana została potrzebującym z lokalnej społeczności. Zbiórkę prowadzili wolontariusze z klasy 6. Łącznie zebrano 47 kg żywności. Wszystkim osobom oraz wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję, składamy serdeczne podziękowania.

Opiekun SKC - Agnieszka Lewak

DZIEŃ MISYJNY

Od 28 lat w okresie Bożego Narodzenia setki tysięcy dzieci i animatorów z Ognisk Misyjnych Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w całej Polsce włączają się w akcję KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH. Niosąc radość Ewangelii, kolędnicy stają się misjonarzami. Przypominają odwiedzanym rodzinom o narodzeniu Jezusa Chrystusa i uwrażliwiają innych na potrzeby dzieci na całym świecie. Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych pragnie przybliżyć dzieciom i dorosłym kraje takie jak: Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan. W tych byłych republikach Związku Radzieckiego w szczególnie trudnej sytuacji są dzieci niepełnosprawne. Nie mogą chodzić do szkół państwowych, a innych szkół dla niech nie ma. Najmłodsi siedzą więc najczęściej zamknięci w domach. Wielkim problemem jest też brak jakichkolwiek zajęć dla dzieci i młodzieży po szkole lub w wakacje. I najczęściej spędzają czas na ulicach, co nie prowadzi do niczego dobrego. Dzieci z klasy 3a postanowiły włączyć się również w tę akcję przedstawiając w kościele jasełka o Bożym Narodzeniu i śpiewając kolędy.Po występie zebrały do puszki ofiary na ten cel. Artyści otrzymali gromkie brawa.

Agnieszka Tulikowska-Sawicka

JASEŁKA KLAS ZEROWYCH

22 grudnia 2021 r. dzieci z Klasy 0a i 0b w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem, we wspaniałych kostiumach przygotowanych przez rodziców, zaprezentowali opowieść o narodzinach Jezusa Chrystusa. Aniołki śpiewały kolędy. Do szopki przybyli też pastuszkowie, Trzej Królowie oraz dzieci by oddać pokłon Jezuskowi. Nie zabrakło chwil wzruszeń, szczególnie gdy Patrycja w roli Matki Boskiej śpiewała kolędę „Lulajże Jezuniu”. Za swój występ przedszkolaki otrzymały gromkie brawa i wyrazy uznania za pokonanie tremy oraz wczucie się w odgrywane role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa, kolędy, dekoracja oraz wzajemne życzenia wprowadziły zebranych w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

WIGILIA W KLASIE IA

17 grudnia 2021r. w klasie pierwszej, w świątecznej atmosferze, odbyło się spotkanie wigilijne. Spotkaliśmy się pod zieloną choinką, pachnącą wiatrem i lasem, którą dzieci przystroiły samodzielnie wykonanymi ozdobami. Uczniowie w skupieniu wysłuchali informacji o zwyczajach  i tradycjach świątecznych. Sami również opowiadali o tradycjach bożonarodzeniowych kultywowanych w ich domach, dzielili się ciekawostkami, legendami i opowiastkami o Bożym Narodzeniu. W atmosferze przyjaźni i spokoju dzielili się opłatkiem i składali sobie najlepsze życzenia. Jednak prawdziwe emocje uwolniły się dopiero podczas śpiewania kolęd i pastorałek. Wszyscy byli wzruszeni i cieszyli się z nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Bożena Nowosad

SUKCES 6-LATKÓW W KONKURSIE POWIATOWYM

15 grudnia 2021 roku w MDK w Chełmie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Świąteczna Ozdoba Choinkowa”. Do konkursu zgłoszono 360 prac z 30 szkół i placówek oświatowych z Miasta Chełm i powiatu chełmskiego. Prace spełniające wszystkie wymagania regulaminowe oceniane były w dwóch kategoriach: ozdoba choinkowa tradycyjna i ozdoba choinkowa współczesna. W kategorii ozdoba choinkowa współczesna wyróżnienia zdobyły dziewczynki z oddziału 0b: Maja Bądaruk, Patrycja Mazurek i Zuzanna Niedźwiecka. Nagrodzone prace dziewczynki wykonały pod kierunkiem pani Barbary Gałus. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Barbara Gałus

SUKCESY KÓŁKA MODELARSKIEGO

Kółko modelarskie "Śmigiełko" w 2021 r. realizowało zajęcia praktyczne, które obejmowały: sklejanie modeli  kartonowych, na których uczestnicy mieli możliwość nauczyć się precyzyjnego wycinania i zaginania kartonu, łączenia z zastosowaniem różnych rodzajów klejów. W dniu 16 grudnia 2021 roku odbył się konkurs modeli szybowców kartonowych klasy F1P. W zawodach udział wzięło ośmioro zawodników. Dyplomy za najdłuższe loty otrzymali:
Karol Bukszyński  I Miejsce
Ola Anasiewicz II Miejsce     
Amelia Wróblewska III Miejsce
Ksawery Lewandowski IV Miejsce
Natalia Sześciórka V Miejsce
Alan Piętal VI  Miejsce
Kamil Piętal VII Miejsce
Agata Wilkos VIII Miejsce

Opracował: Dariusz Machul

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie