foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2021    |    Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0688669
Dziś
Wszystkie
327
688669

Twój numer IP: 3.236.124.77
2021-06-22 22:28

„SIEJ KWIATY, WZMACNIAJ PSZCZOŁY”

Uczeń klasy II a Wojciech Sitarz  zajął I miejsce i uzyskał tytuł Laureata w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie. Serdecznie Gratulujemy!

Barbara Mikołajczyk

Oto praca Wojtka!

„SIEJ KWIATY-WZMACNIAJ PSZCZOŁY”

Zbyszek Laskowski uczeń z klasy 6b zajął I miejsce i uzyskał tytuł Laureata w konkursie plastycznym organizowanym przez Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie, w czerwcu 2021 roku. Serdecznie Gratulujemy!

Ewa Tworek

Zwycięska praca tak się prezentuje!


                                                                                                           

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE IA

SPOTKANIE Z ALPAKAMI

W dniu 14 czerwca 2021 r. uczniowie klasy I a wybrali się na jednodniową wycieczkę do „Szajówki  Alpaki”. Celem wycieczki było poznać bliżej alpaki – egzotyczne, przemiłe zwierzęta, cenione choćby ze względu na wełnę oraz dobre relacje z człowiekiem, a szczególnie z dziećmi. Spokój tych zwierząt i delikatne usposobienie poprawiają samopoczucie, uspokajają i powodują rozluźnienie. Dzieci zrobiły obchód zagrody z jednoczesnym ich dokarmianiem i dotykaniem. Uczniowie mieli okazję sprawdzenia swojej odwagi i umiejętności obcowania z półdzikimi zwierzętami. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali Pana Marka, który opowiadał o alpakach. Następnie uczestniczyli w warsztatach z filcowania wełny alpaczej. Tak bliskie spotkanie z tymi egzotycznymi zwierzętami sprawiło wszystkim wiele radości. Wspomnienie dzisiejszego dnia na długo zostanie w pamięci uczestników.

Joanna Prokop

VI SZKOLNY RAJD PAPIESKI

W piątek 21 maja 2021r. w naszej szkole odbył się VI Szkolny Papieski Rajd Rowerowy uczestnikami byli uczniowie klasy 6a. Zorganizowany był przez pana Krzysztofa Opasa przewodniczącego Klubu Turystyki Rowerowej Ruda Team i Bibliotekę Publiczną w Rudzie – Hucie. Panie Marta Kordas i Marta Walczuk zorganizowały konkurs wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, gdzie uczniowie musieli wykazać się wiedzą. Wyniki konkursu:
I miejsce - Filip Maksymiuk
II miejsce - Aleksandra Bąk
III miejsce - Emilia Wichowska
Podczas spotkania przy ogniku został zorganizowany również konkurs wiedzy turystycznej, a nagrody zostały ufundowane przez PTTK oddział Chełm. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Filip Maksymiuk
II miejsce - Kacper Kopiel
III miejsce - Julia Wilkos
IV miejsce - Aleksandra Bąk
V miejsce - Damian Woźnicki.
Uczniowie jeszcze przed szkołą zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas rajdu. Przez pana Piotra Czachorowskiego, który z panem Robertem Dżygało stanowili grupę techniczną do zabezpieczenia rajdu. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację rajdu, a w szczególności panu Markowi Dyć za udostępnienie terenu rekreacyjnego na spotkanie i przygotowanie ogniska dla uczestników rajdu.

Wychowawca i uczniowie klasy 6a

DZIEŃ DZIECKA W ODDZIALE 0A

MATEMATYKA OCZAMI UCZNIA

Uczniowie klas 6 oraz 7 wzięli udział w Pierwszym Powiatowym Konkursie Matematyczno - Fotograficzny, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych klas VI - VIII z miasta Chełm i powiatu chełmskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zadaniem uczestników było zrobienie zdjęcia na którym przedstawiono oblicze matematyki w życiu codziennym. Zwycięzcą w tym konkursie został: Kacper Kopiel ze zdjęciem "30 lat w słojach dębu", Tomasz Sadowski - III miejsce ze zdjeciem "Klocko-matematyka", Aleksandra Honory - wyróżnienie. Laureatom życzymy kolejnych sukcesów!

Agnieszka Suszczyk

LAS NA PRZEDWIOŚNIU

Uczniowie klas siódmych wzięli udział w powiatowym konkursie fotograficznym: "Las na przedwiośniu", którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie. Celami konkursu były:

1. Zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej biocenozy leśnej.
2. Zainteresowanie lasem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem.
3. Rozwijanie świadomości proekologicznej.
4. Rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody.
5. Motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony lasów, środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu.
6. Wyłanianie talentów fotografii przyrodniczej oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów.

Każdy uczeń mógł zrobić zdjęcie, na którym ukazywał piękno lasu budzącego się do życia po długiej zimie. Zwyciężczynią w tym konkursie została Noemi Dąbrowska z klasy 7a, a dwie prace zostały wyróżnione: Wojciech Mamczarz kl 7a oraz Dominika Zawiślańska kl 7a. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Suszczyk

LAPBOOK JAKO KREATYWNA PREZENTACJA WIEDZY Z PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZNYCH

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie, którego Organizatorem było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Przedsięwzięcie miało na celu:

- rozwijanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczo-matematycznymi,
- wspieranie i rozwijanie uzdolnień uczniów,
- pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie wybranego przedmiotu,
- rozwijanie zdolności i kreatywnego myślenia,
- zachęcenie uczniów do prezentacji własnych pomysłów,
- promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli.

Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa lubelskiego, a zadaniem było przygotowanie lapbooka na określony temat z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Dwoje uczniów zostało wyróżnionych w w tym konkursie: Aleksandra Honory z klasy 7a, Julia Suszczyk z klasy 6a

Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Suszczyk

"TYSIĄCE TWARZY KSIĄŻKI I FILMU"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie graficznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudzie-Hucie na temat: "Tysiące twarzy książki i filmu", których zadaniem było zaprojektowanie plakatu ulubionego filmu lub książki w programie graficznym. Uczniowie przygotowali wiele pięknych prac, ale nagrodzeni i wyróżnieni zostali nieliczni.
Nagrodzeni:
Noemi Dąbrowska- II miejsce
Kacper Kopiel- III miejsce
Wyróżnieni:
Maja Bierut
Julia Skrzypiec
Jula Suszczyk
Wojciech Walczuk
Natalia Wróblewska
Emilia Lewczuk
Nagrodzonym oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Suszczyk

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie