foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2020    |    Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 842 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0536241
Dziś
Wszystkie
890
536241

Twój numer IP: 3.237.71.23
2020-09-20 10:02

AKCJA „SZANUJ ZIELEŃ”

W trosce o teren wokół szkoły, ochronę trawników, oraz promocję ekologii, uczniowie z klasy II a w ramach działalności Szkolnego Koła Przyrodniczego, na trawniku przed  szkołą ustawili tabliczkę z tytułem akcji. Włączmy się do niej wszyscy - szanujmy zieleń.

Opracowała B. Mikołajczyk

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęła się od uroczystej Mszy św., a następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Anna Walczuk, przywitała społeczność szkolną i zaproszonych gości: Wójta Gminy Ruda-Huta - Kazimierza Smala, przewodniczącego Rady Powiatu w Chełmie - Jarosława Walczuka, sekretarza Gminy Ruda-Huta -Agnieszkę Woszczewską, przewodniczącą Rady Rodziców -  Agnieszkę Walczuk. Dyrektor szkoły oraz  zebrani goście  życzyli uczniom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.
Szkoła to miejsce zdobywania umiejętności, wiadomości, ale i nawiązywania relacji koleżeńskich, rozwijania pasji i zainteresowań. Z okazji pierwszego dzwonka wszystkim uczniom życzymy najlepszych ocen i spełnienia w każdym obszarze szkolnego życia.

Laureaci KAPSUŁY CZASU

W IV edycji ogólnopolskiej akcji „Serce Kapsuły Czasu”, laureatami z naszej szkoły zostali: Julia Suszczyk, Oskar Rozmarynowski, Zbigniew Laskowski - Laureat Honorowy – złoty certyfikat potwierdzający zamknięcie pracy konkursowej w postaci oryginalnej i elektronicznej. Julia Bukszyńska - Laureat Wyróżniony – srebrny certyfikat potwierdzający zamknięcie pracy konkursowej w postaci elektronicznej.

Serdecznie gratulujemy! :)

Zapraszamy do odwiedzenia  nowej strony  organizatora akcji  
 SERCE KAPSUŁY CZASU  https://kapsulaczasu.org/opis-akcji/ ,
a także profilu na Facebook’u  https://www.facebook.com/tworzymykrakow/
i Instagramie @tworzymykrakow,  gdzie na bieżąco są publikowane
 wszelkie informacje związane z Kapsułą Czasu.

#Kapsuła Czasu będzie prezentowana do 31 lipca na placu przed gmachem głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Gdyby ktoś był w Krakowie, zachęcamy do obejrzenia.

przygotowała Ewa Tworek

Laureaci Konkursu - „MAŁA PSZCZOŁA WIELE ZDOŁA”

Nagrody w postaci „Wielkiej Encyklopedii Pszczelarstwa” za udział w konkursie plastycznym "Mała pszczoła wiele zdoła" zorganizowanym przez Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie w roku 2020 otrzymali uczniowie:
1. Wojciech Sitarz -  kl. 1
2. Martyna Molenda -  kl. 1
3. Igor Psuja - kl. 2a
4. Zbigniew Laskowski - kl. 5b
5. Aleksandra Honory -  kl. 6a
6. Krystian Walczuk - kl. 6b

Podziękowanie za przygotowanie uczniów i zachęcenie do udziału w konkursie otrzymała pani Ewa Tworek, nauczyciel sztuki  w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie. Serdecznie gratulujemy Laureatom, życzymy sukcesów w kolejnych konkursach artystycznych. Poniżej przedstawiamy niektóre z nagrodzonych prac.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W KLASIE IIIa

W dniu 26 czerwca 2020 r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020 z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie klasy III a przybyli tego dnia do szkoły wraz z rodzicami by zakończyć pierwszy etap edukacji. Zakończony rok szkolny był dla wszystkich uczniów wyzwaniem, któremu uczniowie klasy III a sprostali. W nagrodę otrzymali od wychowawczyni p. Joanny Prokop „Dyplomy mistrza zdalnego nauczania”. Rodzice zaś ufundowali dzieciom statuetki – sowy.
Wychowawczyni podczas tego wyjątkowego spotkania wręczyła uczniom świadectwa. Podziękowała także rodzicom za zaangażowanie na rzecz klasy i szkoły. Życzę wszystkim uczniom słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych wrażeń i przygód!

Opracowała: Joanna Prokop

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ

W II semestrze roku szkolnego 2019/2020 kontynuowano realizację programu edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę” w klasach 1 - 3. W ramach programu odbył się konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie plakatu z hasłem o tematyce antynikotynowej. Prace mogły być wykonane technika dowolną i przesyłane do organizatora w formie zdjęć przez e-dziennik. W konkursie wzięło udział kilku uczniów. Laureatami zostali: Jakub Zwierzyński klasa 1, Martyna Hawryluk klasa 2a i Maximilian Śliwiński klasa 2a. Na zakończenie programu odbyło się edukacyjne zebranie rodziców, na którym koordynatorka programu poinformowała ich o jego założeniach i celach oraz sposobach ich realizacji na terenie szkoły. Rodzice obejrzeli również krótki film uświadamiający im, iż ich własna postawa wobec palenia papierosów najbardziej wpływa na postępowanie ich dzieci w tym zakresie.

Katarzyna Lipiak

BIEG PO ZDROWIE

W II semestrze roku szkolnego 2019/2020 kontynuowana była realizacja programu edukacji antynikotynowej „Bieg po zdrowie” w klasach 4 i 5. W ramach programu odbyły się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez wychowawców klas i pedagoga szkolnego. Zorganizowany został również konkurs plastyczny, w którym zadaniem dzieci było wykonanie plakatu z hasłem o tematyce antynikotynowej. Prace mogły być wykonane techniką dowolną i przesyłane do organizatora w formie zdjęć przez e-dziennik. W konkursie wzięło udział kilku uczniów. Zwycięzcami zostali  Zbigniew Laskowski 5b, Bartłomiej Rozmarynowski 5a, Kinga Przytarska 5b i Julia Bukszyńska 5b. Na koniec realizacji programu odbyło się zdalne edukacyjne zebranie dla rodziców informujące o jego przebiegu i uświadamiające rodzicom rolę w kształtowaniu postaw ich dzieci wobec palenia papierosów.

Katarzyna Lipiak

„Słyszałem i zapomniałem

Widziałem i zapamiętałem

Zrobiłem i zrozumiałem”

   Konfucjusz                                  

LEKCJA W TERENIE

Chętni uczniowie na podsumowanie zdobytych wiadomości w klasie 5 wykonali zdjęcia roślin z najbliższego otoczenia. Celem było wykorzystanie i zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce oraz utrwalenie wiadomości dotyczących budowy różnych gatunków roślin.

Julia Bukszyńska klasa 5b

fuksja, lwia puszcza, borówka, orzech, napastnika, pelargonia to rośliny okrytonasienne; świerk, tuja to rośliny nagonasienne.

Marek Rozmarynowski klasa 5b

świerk i sosna- drzewa nagonasienne

róża, wrzos, porzeczka, mięta-rośliny okrytonasienne

UPRAWA ROŚLIN

Kiedy zmagaliśmy się z rozprzestrzeniającą się epidemią zachorowań spowodowanych koronawirusem, dzieci nie mogły chodzić do szkoły. Mimo to potrafiły znaleźć dla siebie pożyteczne zajęcia. Praca we własnym ogródku poza sumiennością uczy cierpliwości, obcowania z przyrodą i doceniania otaczającego świata.  Pozwala nie myśleć o brzydkim wirusie.  Takie zajęcie  uczy też tego, jak zmierzyć się z trudnościami, jak rozwiązywać problemy. Dzieci, które sporo czasu spędzają w ogrodzie zyskują również świadomość pogody i pór roku. Nie można zapominać o tym, że praca z roślinami uczy szacunku do życia, a także troski o żywe istoty. Najważniejsze jest natomiast to, że na własne oczy dzieci mogą zobaczyć, skąd się biorą poszczególne warzywa i owoce, jak wygląda ich wzrost i co trzeba zrobić, aby ogródek pięknie się prezentował. Praca, jak i zabawa w ogrodzie dają dzieciom szansę na ruch oraz na to, by nie spędzać czasu przy komputerze. Przy okazji korzystania ze świeżego powietrza dziecko wchłaniać będzie też cenną witaminę D. Samodzielna uprawa różnych roślin to doskonała okazja nie tylko do nauki, ale również do zabawy. Dlatego zachęcam wszystkich do korzystania z takiej formy aktywności z dziećmi, także podczas wakacji.

Bożena Nowosad

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie