foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 10 Sierpień 2022    |    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0870266
Dziś
Wszystkie
100
870266

Twój numer IP: 3.238.225.8
2022-08-10 13:20

PIELGRZYMKA 2022

W dniach 1-2 lipca 2022 roku odbyła się 85 Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem: ,,Błogosławiona Natalia Tułasiewicz - Patronka Nauczycieli Polskich. Uczestniczyliśmy w wykładach poświęconych osobie Natalii - ,,Nauczyciel w drodze", ,,Obecność i ślad nauczycielstwa Natalii Tułasiewicz'' oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu''. W sobotę 2 lipca odbyła się Droga Krzyżowa a o godz. 12 braliśmy udział w Eucharystii. Umocnieni duchowo, dziękując Matce Bożej za wszelkie łaski, którymi nas obdarzyła w minionym roku szkolnym wróciliśmy do swoich domów.

 

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniach 13 - 15 czerwca 2022r.  uczniowie klasy 7 a, b i 6 uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Pierwszego dnia wzięliśmy udział w niezwykłym spotkaniu z historią i kulturą. Mieliśmy okazję zobaczyć zabytki Starego Miasta: Wawel, dziedziniec Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, pospacerować Traktem Królewskim. W ramach rozrywki uczniowie jeździli gokartami na dachu Galerii Bronowice.  W kolejnym dniu zwiedziliśmy Zakopane. Wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, był spacer po Zakopanem i oczywiście Krupówki. Ostatniego dnia odwiedziliśmy park rozrywki Energylandia w Zatorze. Tam radości i zabawie nie było końca. Niektórzy korzystali z najbardziej ekstremalnych atrakcji, inni wybierali te, które nie wywoływały tak wielkich emocji. Wszyscy jednak byli zadowoleni i zadeklarowali powrót do tego miejsca. Podczas wycieczki były też prowadzone warsztaty profilaktyczne, zakończone ogniskiem. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za dofinansowanie wyjazdu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rudzie - Hucie. Ten wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci.

Opracowała Katarzyna Lipiak

SZKOLNY KONKURS ZBIÓRKI KORKÓW

Społeczność Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie od kilku lat angażuje się w akcję zbiórki plastikowych nakrętek, które przekazywane są do Caritas Archidiecezji Lubelskiej na pomoc potrzebującym. Wyniki „V Szkolnego Konkursu Zbiórki Korków” organizowanego przez Szkolne Koło Caritas W roku szkolnym 2021/2022 łącznie zebrano 260,6 kg korków.
I miejsce klasa II a -   56, 1 kg   
II miejsce klasa III a - 43,2kg      
III miejsce klasa V -  25 kg
Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w akcję. W ten sposób pomagamy potrzebującym, a jednocześnie dokładamy cegiełkę do dbałości o środowisko, w którym żyjemy.

Agnieszka Lewak - opiekun Szkolnego Koła Caritas

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych w rok szkolny 2021/2022 a przed nami dwa miesiące upragnionych wakacji. Uroczyste  zakończenia roku szkolnego, które miało miejsce 24 czerwca 2022 r., zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Po mszy św. wszyscy zebrali się przed budynkiem szkoły, gdzie przywitał ich piosenką Bartosz Doliński. Potem nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas siódmych. Po powitaniach  głos zabrał pan dyrektor - Adam Marszaluk, który podziękował za ten rok szkolny uczniom, nauczycielom oraz władzom gminy. Nastepnie pan wójt - Kazimerz Smal nawiązał do  sytuacji w Ukrainie i podziękował  za wsparcie wszystkim, którzy włączyli sie w pomoc uchodźcom. Na koniec przewodnicząca Rady Rodziców - pani Iwona Skrochocka życzyła udanych wakcji i wypoczynku.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych uczniom klas ósmych oraz ich rodzicom  kończącym Szkołę Podstawową w Rudzie-Hucie. Listy wręczono: Noemi Dąbrowskiej, Annie Walczuk Aleksandrze Honory, Dominice Zawiślańskiej, Maksymilianowi Szwalikowskiemu, Łukaszowi Grzelukowi oraz Bartoszowi Dolińskiemu. Tytuł Prymusa Szkoły 2022 oraz pamiątkową statuetkę z rąk dyrektora szkoły otrzymali Wojciech Sitarz oraz Noemi Dąbrowska. Na pożegnacie Natalia Wróblewska zapiewała piosenkę pt. "Ale to już było.." a ósmoklasisci wręczyli kwiaty dyrekcji, panu wójtowi oraz nauczycielom i pracownikom szkoły. Dziękujemy za ten rok szkolny uczniom, rodzicom,  dyrekcji oraz nauczycielom. Życzymy udanych wakcji i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

Agnieszka Suszczyk

 

PODSUMOWANIE WYNIKÓW NAUCZANIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

22 czerwca zostały podsumowane wyniki w nauce, frekwencji oraz sporcie uczniów naszej szkoły  za rok szkoly 2021/2022. Apel prowadziły Anna Walczuk oraz Aleksandra Honory - uczennice klasy 8a. Na początku uczniowie obejrzeli prezencjację  multimedialną, w której zostały przedstawione średnie oraz frekwencje poszczególnych klas za dany rok. Następnie zostały wręczone nagrody, dyplomy oraz podziękowania uczniom za konkursy oraz pracę w organizacja szkolnych, takich jak Samorząd Uczniowski czy Caritas. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkonym.

Prezentacja

Agnieszka Suszczyk

IGOR PSUJA LAUREATEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

3 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetii w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przyrodniczych organizowanych w roku szkolnym 2021/2022 przez doradców metodycznych LSCDN oddział Chełm.

Konkursy zostały objęte  Honorowym Patronatem przez:

- Senatora RP – prof. Józefa Zająca
- Poseł RP – Annę Dąbrowską-Banaszek
- Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie – prof. dr hab. inż. Arkadiusza Tofila

Uczeń naszej szkoły Igor Psuja  został laureatem II Wojewódzkiego Konkursu „Lapbook jako kreatywna prezentacja wiedzy z przedmiotów przyrodniczych” zajmując II miejsce. Serdecznie gratujujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Agnieszka Suszczyk

PODSUMOWANIE WYNIKÓW NAUCZANIA KLAS 0-3

22 czerwca 2022 r na uroczystym apelu podsumowano wyniki pracy dydaktyczno-wychowawczej uczniów z klas 0-3 naszej szkoły za drugi semestr  roku szkolnego 2021/2022. W podsumowaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas młodszych oraz wicedyrektor naszej szkoły Pani Dorota Sawicka. Uczniowie w obrazowy sposób zostali zapoznani z najistotniejszymi elementami oceniania, która w klasach 1-3 ma charakter opisowy. Dużo uwagi poświęcono zachowaniu. Ponad połowa uczniów klas młodszych spełniała kryteria oceny wzorowej (39 osób). Z zachowaniem uczniów bezpośrednio wiąże się frekwencja. Jest ona czynnikiem wpływającym na wyniki nauczania oraz jakość pracy szkoły. Regularne uczestniczenie w zajęciach szkolnych, punktualność, obowiązkowość, samodyscyplina to cechy, które będą procentować w przyszłości. W tym semestrze frekwencja klas wyniosła (85,94%), była wyższa niż w pierwszym semestrze. Trzech uczniów w tym przedziale wiekowym nie opuściło ani jednego dnia nauki szkolnej i uzyskało 100% frekwencję (Błażej Ostrowski Kuba Hawryluk i Wiktor Brodowicz). Osiągnięcia szkolne to także stopień opanowania przez uczniów wiedzy z poszczególnych edukacji, sprawności, rozwinięcie zdolności, zainteresowań, motywacji, ukształtowanie przekonań i postaw. W tym względzie wyróżniono aż 45 osób, a więc ponad połowę wszystkich uczniów klas młodszych naszej szkoły. Bardzo ważnym punktem analizy wyników nauczania było też uczestnictwo w konkursach, a więc dodatkowa praca ucznia. Uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli i odnosili sukcesy w wielu konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Oto najważniejsze osiągnięcia:

XXVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Palmy i Pisanki - polskie tradycje wielkanocne”, laureaci: Julia Mazurkiewicz i Maja Bądaruk, wyróżnienia: Amelia Dec i Patrycja Mazurek.

Konkurs Poetycki dla dzieci szkół podstawowych „Niezłomni w moich oczach” pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty, wyróżnienia: Miłosz Klim, Szymon Biela.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo natury” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, laureaci: Fabian Bądaruk, Maja Bądaruk, Amelia Dec, Julia Mazurkiewicz, Julia Kantyka, Jakub Zwierzyński.

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pszczoła dla człowieka, człowiek dla pszczoły”, Karol Bukszyński,  2 miejsce,  wyróżnienia: Wojtek Sitarz, Mateusz Zwierzyński. 

Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy, wyróżnienie - Mateusz Lewczuk.                              

Powiatowy Konkurs Muzyczny „Żołnierskie nuty”,  wyróżnienie - Mateusz Lewczuk

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Bożena Nowosad

Prezentacja

 

PROMOWANIE I WSPIERANIE ROZWOJU CZYTELNICTWA WŚRÓD DZIECI

27 maja 2022r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej realizowali projekt „Czytanie wzbogaca” – Spotkanie z książką. Dzieci z ochotą przystąpiły do realizacji plakatu „Moja pierwsza książka – ranking”. Dzięki pracy w grupach umieszczały na plakatach tytuły książek, które ich zdaniem najbardziej im się podobały pod względem treści, wydarzeń, prezentowanych bohaterów. Liderzy grup z ochotą odczytywali rankingi prezentowanych książek. Następnie umieścili plakaty w gablocie szkolnej oraz na gazetce tematycznej w świetlicy.
22 czerwca 2022r. odbyło się podsumowanie konkursu szkolnego  „O tytuł Mistrza gry w warcaby” podczas apelu prezentującego „Wyniki nauczania dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej za rok 2021/2022”. Laureaci konkursu: I m. Błażej Ostrowski, kl. 3a, II m. Michał Wójtowicz, kl. 3a, III m. Jakub Przetak, kl. 1a, wyróżnienie Hania Rzeźniczuk, kl. 2a. Laureatom gratulujemy oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Magdalena Gałus

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS II
PT.: „JAK DRUGOKLASIŚCI POSŁUGUJĄ SIĘ JĘZYKIEM ANGIELSKIM?”

W konkursie, który odbył się 14 czerwca 2022 roku wzięło udział 12 uczniów klasy IIA i IIB.
Konkurs był w formie testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, sprawdzał posługiwanie się językiem angielskim podczas słuchania, czytania i pisania.
Laureatami zostali:
I miejsce – Maja Kozłowska, kl.IIA
II miejsce – Patryk Toporowski, kl.IIA
III miejsce – Hanna Rzeźniczuk, kl.IIA
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Aleksandra Panasiuk-Białoskurska

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

15 czerwca 2022 roku odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas III, jego laureatami zostali:
I miejsce – Zuzanna Baran, kl.IIIA
I miejsce ex aequo – Jakub Zwierzyński, kl.IIIA
II miejsce – Daria Łontkowska
II miejsce ex aequo – Kuba Mazurek
III miejsce – Zuzanna Sobora
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Aleksandra Panasiuk-Białoskurska

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie