foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie

Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie

im. por. Zbigniewa Twardego ps. "Trzask"

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2022    |    Imieniny: Fabian, Sebastian

Czas

Kod QR na smartfon

Zeskanuj kod i przeglądaj stronę na smartfonie

Gazetka szkolna

Polecane strony

 

 

 

biblioteka

 

 

 

 

pajacyk

 

Statystyki

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin


0789820
Dziś
Wszystkie
38
789820

Twój numer IP: 54.225.48.56
2022-01-20 05:04

ZDALNE NAUCZANIE

20 grudnia 2021r. uczniowie klas I-VIII rozpoczęli naukę zdalną. Podczas zdalnych zajęć świetlicowych wypowiadali się na temat: W jaki sposób przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia? Ich wyniki pracy, kultywowanie tradycji świątecznej można podziwiać na fotografiach wysłanych przez platformę Microsoft Teams. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Mateusza Lewczuka, Błażeja Ostrowskiego, Patrycji Kloc; Vanessy Śliwińskiej oraz Patrycji Kamińskiej.

Magdalena Gałus

SUKCESY UCZNIÓW

14 grudnia 2021r. w Szkole Podstawowej w Rudzie – Hucie odbyło się podsumowanie konkursu „Jesienny Spacer” organizowanego przez świetlicę. Dyrektor – Adam Marszaluk pogratulował  laureatom oraz wręczył dyplomy i nagrody. W konkursie plastyczno-fotograficznym „Jesienny Spacer” wzięli udział uczniowie z klas  I-VIII. W kategorii klas I-III I m. otrzymali: Ksawery Lewandowski, Vanessa Śliwińska, Zofia Koszuk, Gabrysia Koszuk. II m. zostały przyznane: Julii Mazurkiewicz, Mai Rozmarynowskiej, Aleksandrze Anasiewicz, Natalii Szesciórce. Laureaci, którzy uplasowali się na III m.: Przemysław Mazurkiewicz, Alicja Sawić, Julia Surowska. Natomiast w kategorii klas IV-VIII I m. otrzymały: Martyna Hawryluk i Magdalena Stolarczyk, II m. zostało przyznane Błażejowi Zwierzyńskiemu oraz III m. Anastazji Gąsiorowskiej. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Magdalena Gałus

„JESIENNY SPACER”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficzno-plastycznym „Jesienny Spacer” organizowanym przez świetlicę szkolną. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów – uczniów klas I-III: Ksawerego Lewandowskiego, Vanessę Śliwińską, Zofię Koszuk, Gabrysię Koszuk, Julię Mazurkiewicz, Maję Rozmarynowską, Aleksandrę Anasiewicz, Natalię Sześciórkę, Przemysława Mazurkiewicza, Julię Surowską, Alicję Sawić. Spośród uczniów klas 4-8 laureatami konkursu „Jesienny Spacer” zostali: Martyna Hawryluk, Magdalena Stolarczyk, Błażej Zwierzyński, Anastazja Gąsiorowska. Uroczyste podsumowanie konkursu – wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 14 grudnia 2021r. w sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy.

Magdalena Gałus

„DRZEWO DAJE ŻYCIE”

22 kwietnia 2021r. obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z okazji wyjątkowego święta świetlica szkolna zorganizowała konkurs ekologiczny „Drzewo daje życie”. W myśl tegorocznego, przewodniego hasła „Przywróć naszą ziemię” I miejsce zajęła Ewelina Dąbrowska z klasy 5a, która wykonała plakat, pt. „Drzewo daje życie”; II miejsce otrzymała Martyna Hawryluk z klasy 3a za plakaty: „Przywróć naszą ziemię”, „Nasza planeta umiera, zadbajmy o nią wszyscy”. Laureatom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w następnych konkursach.

Magdalena Gałus

POSZUKIWANIA WIOSNY

W tym roku wiosna budzi się powoli. Stęsknieni za promykami słońca, ciepłym deszczykiem, delikatnymi podmuchami wiatru niosącymi wiosenne zapachy, uczniowie w ramach zajęć świetlicowych szukali oznak wiosny w najbliższym otoczeniu. Poszukiwania okazały się owocne.

Joanna Prokop

BAŚNIE PANA ANDERSENA

W kwietniu uczniowie przystąpili do konkursu czytelniczo-plastyczno-fotograficznego „Baśnie Pana Andersena”. Cele konkursu: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, plastycznych, fotograficznych; odwołanie się do bohaterów pierwszoplanowych baśni oraz morałów – pouczeń.
I miejsce otrzymała Martyna Hawryluk, uczennica z kl. 3a, za pracę plastyczną baśni „Dziewczynka z zapałkami” oraz fotografie okładek książek H. Ch. Andersena, II miejsce zajął Kuba Hawryluk, uczeń z kl. 1b, za pracę plastyczną baśni „Dzielny ołowiany żołnierz” oraz fotografie okładek książek, III miejsce zostało przyznane Patrycji Kamińskiej, uczennicy z kl. 2b, która narysowała „Calineczkę”.  Wyróżnienia zostały przyznane: Anecie Kalinowskiej, uczennicy z kl. 3a, za ilustrację baśni „Brzydkie kaczątko” oraz Ani Kozłowskiej, uczennicy z kl. 8a, za fotografię „Calineczki” wraz z opisem. Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

Magdalena Gałus

„PISANKI -  KRASZANKI”

Tradycyjnie w szkole uczniowie wzięli udział w konkursach wielkanocnych organizowanych przez świetlicę szkolną oraz GOK w Rudzie-Hucie. W konkursie szkolnym „ PISANKI – KRASZANKI” I miejsce otrzymała Martyna Hawryluk z kl. 3a, II miejsce Dominik Mazurek z kl. 3a, III miejsce Patrycja Kamińska z kl. 2b. Pozostałych uczniów wytwory wielkanocne (pisanki, palmy, ornamenty pisanek) zostały wysłane do GOK w Rudzie-Hucie. Zapraszam do obejrzenia przepięknych zdjęć – ozdób wielkanocnych uczniów naszej szkoły.

Magdalena Gałus

KONKURSY ZDALNE ORAZ STACJONARNE

18 lutego 2021r. odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych przez świetlicę szkolną.  Dyrektor Szkoły, p. Adam Marszaluk, pogratulował laureatom oraz wręczył dyplomy i nagrody. W konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Walentynka” I miejsce otrzymała Martyna Hawryluk z kl. 3a, II miejsce Amelia Dec z oddziału przedszkolnego Ob. W grach stolikowych „O tytuł Mistrza gry w warcaby” I miejsce zajął Dominik Mazurek z kl. 3a, II miejsce Mateusz Lewczuk z kl. 2a, III miejsce Aneta Kalinowska z kl. 3a oraz Martyna Hawryluk  z kl. 3a. W konkursie „O tytuł Mistrza gry w młynek” I miejsce otrzymał Błażej Ostrowski z kl. 2a, II miejsce Jakub Zwierzyński z kl. 2a, III miejsce Adam Gąsiorowski z kl. 2a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Gałus

„Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku”

Pachnących choinką,
Pełnych ciepła i miłości
Świąt Bożego Narodzenia,
Wypełnionych śpiewem kolęd
i radosnymi spotkaniami
w gronie najbliższych

Życzą:  świetliczakowie, p. Magdalena Gałus, p. Joanna Prokop wraz z uczennicą kl. 8a Anią Kozłowską, która wzięła udział w konkursie ”Witaj gościu zielony, pięknie ozdobiony”

„JESIENNY SPACER”

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu fotograficzno-plastycznego „Jesienny spacer”. Ich prace oraz fotografie ukazały jesień pełną ciepłych barw i nostalgii. Jesienne krajobrazy, poranne mgły, rude barwy i dary jesieni to odsłony, które sprzyjają fotografowaniu oraz uwiecznianiu w pracach plastycznych. W konkursie wzięły udział uczennice z kl. 8 oraz 7b: Paulina Głaz, Aleksandra Łontkowska oraz Roksana Baj. Gratulujemy!

Magdalena Gałus

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa w Rudzie-Hucie