MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na  dużą rolę bibliotek w życiu szkoły. W tym roku świętujemy pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”. Zachęcam do zorganizowania domowej akcji „Zaczytana rodzina”, wspólnego czytania oraz  wykonania kilku pamiątkowych zdjęć i odesłania wraz z krótkim opisem autorów i tytułów książek
na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Biblioteka szkolna ogłasza również konkursy!

Klasy I– III
„Moja okładka”–  konkurs plastyczny,  format pracy A3, dowolna technika plastyczna plakatu okładki ulubionej książki.

Klasy IV – VIII
„Przeczytaj i Ty ! Zachęć koleżankę, kolegę do przeczytania wybranej książki.” – konkurs czytelniczo – plastyczny, wykonanie plakatu informacyjnego lub folderu, w którym zachęcisz kolegę, koleżankę do przeczytania wybranej  książki.

Regulaminy i szczegółowe informacje dotyczące terminów otrzymacie w bibliotece szkolnej. Prace przesyłamy w formie zdjęć na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub składamy do wyznaczonego pojemnika w bibliotece.
Zachęcam do udziału w konkursach.

Bibliotekarz